Get Up to 40% OFF New-Season StylesMenWomen * Limited time only.

Jakie nadruki najczęściej umieszcza się na odzieży?

nadruk na koszulce

Jakie nadruki najczęściej umieszcza się na odzieży?

Odzież z nadrukiem to obecnie żadna nowość. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile ubrań z różnego typu nadrukami widzimy każdego dnia. Co ciekawe celowe nadruki na odzieży pojawiły się w roku 1948. Czemu miały służyć? Co obecnie najczęściej umieszcza się na ubraniach? I dlaczego oraz kiedy warto zdecydować się na nadruk odzieżowy? Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć właśnie na te pytania!

Nadruki na odzieży i ich rola

Wspomniany już rok 1948 pokazał branży odzieżowej i zresztą nie tylko jej, siłę nadruków na ubraniach. To właśnie w tym roku po raz pierwszy pojawiły się na koszulkach hasła, mające na celu zachęcić głosujących, aby w wyborach prezydenckich w USA poparli Thomasa Deweya. Z czasem poza hasłami zaczęły na ubraniach pojawiać się ilustracje i różnego rodzaju loga. Zatem od początku pojawienia się nadruków odzieżowych, miały one pełnić konkretną, zaplanowaną wcześniej funkcję. Prawdę mówiąc, od tamtego czasu niewiele się zmieniło i dzisiaj także wszelkie nadruki na odzieży nie pojawiają się na niej przypadkowo. To celowe działania, które często są dobrze przemyślane. Warto jednak dodać, że czasem pełnia one typowo ozdobną rolę, jednak w konkretnych przypadkach tak właśnie ma być. Zobaczmy, co najczęściej pojawia się dziś na odzieży. 

Co drukuje się na ubraniach?

To, co pojawia się obecnie w formie nadruku na odzieży pełni różne funkcje. Od tych ozdobnych, czego najlepszym przykładem są bluzy czy T-shirty, przez reklamę, aż po kwestie mające na celu utożsamiać osoby z daną grupą.

Zatem na odzieży pojawić mogą się hasła oraz zdjęcia. Podobnie rzecz ma się z logo konkretnej firmy. Odzież dla pracowników idealnie wpisuje się w przykład takich ubrań.

Czasem odzież może być wręcz miejscem reklamowym, które można sobie wynająć. W końcu na przykład na koszulce można nadrukować praktycznie wszystko, co chcemy, a ogranicza nas jedynie wielkość koszulki.

Jeszcze inne ubrania to te sportowe, które dzięki nadrukom są identyczne dla całej drużyny czy grupy sportowej.

Widać więc, że nadruki na odzieży pełnią dziś bardzo różne zadania i można odpowiednia wykorzystać taki nadruk dla własnych potrzeb!