Get Up to 40% OFF New-Season StylesMenWomen * Limited time only.

Jak drukować ekonomicznie w dużych formatach?

druk wielkoformatowy

Jak drukować ekonomicznie w dużych formatach?

Drukowanie, szczególnie przy dużych ilościach może nieść ze sobą spore koszty. W związku z tym warto korzystać z rozwiązań, które dają możliwość zaoszczędzenia na tej czynności. Do drukowania w dużych formatach niezbędna jest zwykle specjalna drukarka, która umożliwi takie działanie. Już sam sprzęt jest drogi, a dochodzi jeszcze zasilanie, tonery i papier. Jak więc można w takiej sytuacji skutecznie zaoszczędzić?

Jakie rozwiązania mogą sprawić, że będziemy drukować taniej?

Wiele zależy oczywiście od tego, czego dokładnie potrzebujemy. Czasem znalezienie oszczędności jest możliwe innym razem wręcz nieosiągalne. Jeśli jednak to możliwe, zamiast w kolorze możemy drukować w odcieniach szarości, a dodatkowo wybrać druk dwustronny. Jednak jest to zależne od konkretnej sytuacji. Drukowanie to znaczący koszt, więc warto szukać oszczędności. Jeśli chodzi o druk wielkoformatowy, to warto z pewnością posiadać własne urządzenie, które szybko się zwróci i postawić na tańsze zamienniki tuszy i tonerów. Niektóre drukarki posiadają również tzw. tryby Eko lub oszczędne, w których zdecydowanie oszczędzamy tusz.

Jeśli jest taka możliwość, to warto również skalować dokument do mniejszego formatu. Przez to potrzebne będzie mniej tuszu, a także mniejszy papier. Decydując się na korzystanie z usług zewnętrznej drukarni, możemy również przy dużej miesięcznej ilości wydruków, negocjować rabat. Na naszą korzyść będzie tu działać chęć współpracy i polubownego załatwienia sporu.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, aby drukować taniej?

Znaczenie ma również rodzaj wykorzystywanego sprzętu, a także grubość i gramatura papieru. Mimo wszystko każdy z tych elementów musi być dopasowany do wymagań tego, czym się zajmujemy i co chcemy osiągnąć poprzez nasze wydruki. Kilka elementów związanych z samym papierem i tuszem może wpłynąć na cenę i choć początkowo różnica będzie wydawała się nieznaczna, to jednak przy dużej ilości kopii może być już dla nas znacząca. Pamiętajmy więc, aby zwracać uwagę na wszystkie aspekty drukowania.