Get Up to 40% OFF New-Season StylesMenWomen * Limited time only.

Zastosowanie haftu i nadruków w produkcji odzieży sportowej

dwie pracownice przy hafciarkach komputerowych

Zastosowanie haftu i nadruków w produkcji odzieży sportowej

Strój sportowy to specyficzny rodzaj ubioru, który musi charakteryzować się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne czy wilgoć. Z tego względu wymaga zastosowania specjalistycznego materiału. Również elementy oznakowania muszą przejawiać cechy trwałości, dlatego należy je wykonywać przy użyciu odpowiednich technik, takich jak haft lub nadruk. Więcej na temat znakowania odzieży sportowej dowiesz się, czytając poniższy artykuł.  

Znakowanie odzieży przeznaczonej do uprawiania sportu

Znakowanie odzieży sportowej to istotny element tej części ubioru szczególnie w przypadku sportów drużynowych oraz podczas zawodów. Pozwala wyróżnić zawodników bez konieczności umieszczania dodatkowych elementów na ciele. Jest to także popularny sposób na wyróżnienie sponsorów w celach marketingowych. Aby jednak właściwie pełnił on swoją rolę, musi być odporny na najbardziej ekstremalne warunki. Są to m.in.: wilgoć od potu i deszczu, silne nasłonecznienie, uszkodzenia mechaniczne. Naniesienie aplikacji wymaga więc zastosowania specjalistycznych technik, takich jak haft komputerowy lub nadruk. Haft cyfrowy w Szczecinie wykonasz w naszym studio.

Haft czy nadruk – co sprawdzi się przy odzieży sportowej?

Biorąc pod uwagę nowoczesność techniki nadruku i haftu cyfrowego oraz cechującą je trwałość, nie ma większego znaczenia, która metoda sprawdzi się lepiej w przypadku odzieży sportowej. Obie mają jednak swoje wady i zalety – haft dłużej utrzyma intensywny kolor nawet przy wielokrotnym praniu, ale to nadruk jest bardziej odporny na ścieranie i otarcia. Wybór techniki zależeć więc będzie od upodobań klienta oraz mody w zależności od rodzaju uprawianego sportu. Nadruki wykorzystuje się częściej np. na koszulkach drużyn piłkarskich, hafty z kolei bardzo dobrze wyglądają na koszulkach polo.