Get Up to 40% OFF New-Season StylesMenWomen * Limited time only.

Od czego zależy trwałość nadruku na koszulce?

koszulka

Od czego zależy trwałość nadruku na koszulce?

Każdy z nas kupując koszulkę z nadrukiem, chce, aby nadruk ten wytrzymał jak najdłużej i zachowywał wyrazistość kolorów. Innymi słowy, chcemy, aby takie nadruki jak najdłużej dobrze się prezentowały. Jednak, aby tak było trzeba wybierać produkt tego typu odpowiednio wykonywane oraz wiedzieć jak dbać o tego typu koszulki. W końcu odzież taką nie tylko używamy, ale także brudzimy i w związku z tym pierzemy. Zastanówmy się więc dzisiaj, od czego tak naprawdę zależy trwałość wszelkich nadruków na koszulkach!

Po pierwsze: odpowiednia technika druku

Pierwszą sprawą związaną z trwałością nadruków na koszulkach jest technika ich wykonania. Na rynku mamy takich technik wiele, jednak nie każda pozwala na wykonanie trwałego i dobrze wyglądającego nadruku.

Jednakże, dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań oraz wysokiej jakości materiałów można uzyskać nadruki szczególnie trwałe i odporne. Nadruki takie przez długi czas nie tracą swoich walorów użytkowych i wizualnych, przy tym charakteryzują się doskonałym odwzorowaniem barw oraz dużą odpornością na działanie czynników atmosferycznych.

Techniki druku, które dają szczególnie dobre efekty i pozwalają stworzyć trwały nadruk to:

  • Flock, czyli użycie specjalnej folii z meszkiem. Posiada ona strukturę zamszu, która jest utrwalana na materiale dzięki wysokiej temperaturze. Ten rodzaj nadruku charakteryzuje się niezwykłą trwałością.
  • Flex to profesjonalna technika z wykorzystaniem specjalnej folii, dzięki której można przenieść nadruk na tkaniny.
  • Sublimacja – metoda wtłoczenia w strukturę tkaniny pigmentu, który jest bardzo trwały i odporny na tarcie oraz pranie. Jest to metoda często stosowana na odzieży sportowej.

Jednak metoda wykonania nadruku to jedno. Kolejną sprawą jest odpowiednie dbanie o odzież z nadrukiem.

Po drugie: dbanie o odzież z nadrukami!

To jak dbać o koszulkę z nadrukiem zależy w dużej mierze od tego, jak nadruk ten został wykonany. Dlatego zawsze należy zapoznać się z wytycznymi producenta konkretnej koszulki. Niemniej warto również stosować kilka uniwersalnych zasad, które na pewno pomogą zachować trwałość nadruku.

Chodzi między innymi o to, aby prać takie koszulki na lewej stronie i nie stosować przy tym zbyt silnych detergentów. Pierzmy je też w niższych temperaturach, unikajmy suszenia w suszarkach bębnowych i nigdy nie prasujmy nadruków. Warto także koszulki od razu po praniu składać. Dzięki temu na pewno dłużej będziemy cieszyć się jakością i trwałością nadruków!